סוגי גומי - כל מה שרציתם לדעת על גומי

סוגי גומי - כל מה שרציתם לדעת על גומי

במשך השנים צברנו צברנו ניסיון עבודה וידע רבים וזכינו לעבוד עם כל סוגי הגומי המודרניים, תוך שימוש בטכנולוגיות הזרקה וכבישה חדישות. במאמר הבא נתעמק בעולמו המרתק של הגומי, ממה עשוי גומי סינתטי, נבין מהם הסוגים השונים, איך מאפיינים מוצר גומי איכותי, מהו תהליך הייצור האידיאלי ועוד. הכל בשורות הבאות. 

 

מהו גומי סינטטי?

גומי הוא פולימר אלסטי עשיר בשרשראות איזופרן ארוכות הידוע בזכות האלסטיות והגמישות שלו. השימושים המוקדמים ביותר בגומי מתוארכים ל-1500 לפנה"ס במרכז אמריקה, כאשר החומר הגיע לאירופה רק במאה ה-18 ובתחילה שימש כמוחק עפרונות. החל מסוף המאה ה-19 התפתח השימוש התעשייתי בגומי עם גילוי תהליך הוולקניזציה שאיפשר ייצור המוני. כיום גומי עדיין מופק ממקורות טבעיים כמו עץ הגומי, אך מרבית הגומי בעולם מקורו של גומי סינתטי המיוצר בתנאי מעבדה. הגומי משמש ליצירת מוצרים מגוונים לתעשיות רבות. במאמר זה נתמקד בעיקר בסוג הגומי הסינתטי, אינו נהוג לעבוד בתעשייה. 

 

סוגי גומי סינטטי

גומי סינטטי מגיע בהרכבים שונים, כל אחד מותאם לדרישות תעשייתיות ספציפיות. כמה סוגים נפוצים של גומי סינטטי כוללים:

- סטירן בוטאדיאן גומי (SBR): בשימוש נרחב בייצור צמיגים בשל עמידות וגמישות השחיקה המצוינת שלו.

- ניטריל בוטאדיאן גומי (NBR): ידוע בעמידות הנפט והדלק שלו, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור יישומים בתעשיות הרכב והחלל.  

- מונומר אתילן פרופילן דין (EPDM): מציג עמידות מעולה למזג האוויר ולאוזון, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור יישומים חיצוניים כגון קירוי ואטמי רכב.

- גומי כלורופרן (CR): ידוע גם בשם גומי ניאופרן, סוג זה של גומי סינטטי מציע עמידות יוצאת דופן לשמן, כימיקלים וטמפרטורות קיצוניות.

לכל סוג של גומי סינטטי יש סט תכונות ייחודי משלו ההופכות אותו למתאים ליישומים ספציפיים. הבנת ההבדלים בין החומרים הללו חיונית לבחירת סוג הגומי המתאים לפרויקט מסוים.

 

ניאופרן - גומי 

גומי ניאופרן, הידוע גם בשם גומי CR, הוא סוג של גומי סינטטי הידוע בעמידותו המצוינת בפני שמן, כימיקלים וטמפרטורות קיצוניות. גומי ניאופרן שימוש: 

  • חליפות צלילה: הבידוד התרמי המצוין של ניאופרן הופך אותו לחומר אידיאלי עבור ייצור חליפות צלילה, המספקות הגנה מפני טמפרטורות נמוכות לצוללים וגולשים.
  • אטמים תעשייתיים: אטמי ניאופרן נפוצים במכונות וציוד תעשייתי כדי למנוע דליפות וזיהום, הודות לעמידות הכימית והתרמית הגבוהה שלהם.  
  • רכיבי רכב: צינורות ואטמי ניאופרן משמשים רבות בתעשיית הרכב בזכות העמידות והגמישות לאורך זמן שהם מאפשרים.

 

תהליך הייצור במפעל הגומי של קצב

במפעל הגומי של קצב אנו משקיעים בטכנולוגיות מתקדמות של הזרקת גומי וכבישה על מנת להבטיח תהליך ייצור יעיל ומדויק של מוצרי גומי איכותיים. אנו מחויבים לספק פתרונות חדשניים ואמינים העונים במדויק על הצרכים הייחודיים של לקוחותינו בתעשיות שונות כגון תעשיות ביטחוניות, הולכת נוזלים, מזון ועוד.

במפעל שלנו קיים מערך גדול ומגוון של מכונות הזרקה וכבישה המאפשר ייצור מוצרי גומי, מוצרים משולבים גומי-מתכת וגומי-בד במגוון צורות, גדלים ורמות מורכבות. שילוב של טכנולוגיות מתקדמות עם בקרת איכות קפדנית מבטיח עמידה בסטנדרטים גבוהים של איכות ואמינות.

אנו מציעים מגוון רחב של מוצרי גומי העשויים מסוגי גומי סינטטי כגון סיליקון, פלואורוסיליקון ופוליאוריטן אלסטומרי - כולם ברמה הגבוהה ביותר הקיימת בתחום. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל מענה מקיף ומקצועי לכל שאלה או בקשה שעשויה לצוץ - חייגו: 04-8424499.